Kjóto

Japonsko, daleká a exotická země plná protikladů. Stará historie v bývalém hlavním městě Japonska je ohraničena přirozenou krásou téměř na každém kroku a nejsou to jen okouzlující třešňové květy. Obrovské bambusové lesy poskytují kulisu chrámům a v letním období zde rozkvetou pestrobarevné křoviny. Japonsko vás okouzlí, je to místo, které vás chytne za srdce.
kjóto japonsko

Benátky

Je to dekadentní architektura, inspirující umělecká díla, karnevalové masky, nebo okouzlující kanály, které dělají z Benátek romantikou nasycené město? Stejná ulice, ve které se Giacomo Casanova kdysi usadil, vás nyní láká k budovám plné barokní hudby a k tajným kostelům. I když to může znít jako klišé, nezapomeňte na benátský rituál a přivezte si zpět hezké vzpomínky na plavbu gondolou a pochutnejte si na vynikající Italské kuchyni.

Marrákeš

Jak si splnit africký sen? Červená je barva lásky, a tohle je červené město, jak jednoduché. Úzké ulice ve staré části odkryjí opulentní paláce a hliněné domy, město je plné apartmánů, které volají k odpočinkovému pobytu s vaší polovičkou. Trhy s kořením jsou souhrou barev a množství teras vám umožní nerušeně sledovat západy slunce.
marrakech maroko

Buenos Aires

Lákají vás rytmy latinské Ameriky? Tohle město vás zahrne vášní a romantikou a jeho energická atmosféra vás povzbudí, stejně jako tango, které vzniklo tady. Pokud potřebujete víc než hudbu, abyste se dovázali na tanečním parketě, vsaďte na argentinský Malbec – červené víno, které vás pravděpodobně zbaví vašeho studu.

Praha

Kde jinde článek zakončit, nežli v naší stověžaté Praze? Ubytujte se v některém z mnoha malebných apartmánů a kochejte se nádhernými výhledy během večerní procházce. Během svátku zamilovaných nesmíte vynechat polibek pod třešní a k tomu vám nejlépe poslouží Petřínská louka. Procházku můžete zakončit v malebné hospůdce.

Metropole plné romantiky
4.4 (88%)5