Už v dnešní době si lze koupit různé pomocníky do domácnosti, které za nás zametají, vytírají podlahu nebo postupně po dávkách krmí našeho domácího mazlíčka. Tito robůtci nám šetří pár desítek minut denně, jenže my lidé máme potřebu a nutkání věci zdokonalovat, takže za pár let se z minut stanou hodiny, až robotické vynálezy zabudované do kuchyňských spotřebičů, úplně převezmou do vlastních obvodů celou domácnost a my se budeme moci soustředit pouze na svou kariéru, koníčky a přátele.

ovládání inteligentní domácnosti
Komu by se nelíbilo, kdyby lednička sama od sebe oznámila, že je potřeba koupit mléko a sama by ho dokonce vybrala, objednala a zaplatila z vašeho účtu? Co takhle kdybyste přišli do koupelny, vyčistit si zuby a přitom by se na zrcadle postupně objevovaly údaje s Vašim zdravotním stavem, počtem spálených kalorií za celý den nebo třeba počtem potřebného odpočinku k regeneraci?
Jedno je jisté, centrem našeho domova se stane smartphon či tablet, který bude vyhodnocovat nás jako celek a zaznamenávat všechny údaje typu: Jaké filmy sledujeme? Indické jídlo, fastfood či preferujeme raw stravu? V kolik hodin chodíme do práce, spát, venčit psa? Které léky užíváme a zda není potřeba doplnit jejich zásobu? No zkrátka bude toho vědět více než naše milovaná polovička. Pak bude stačit přijít domů, převléknout se, večeře bude zvonit za dveřmi a my si při příjemné teplotě v obývacím pokoji užijeme zábavný pořad bez jakýkoliv starostí s mytím nádobí, zatímco se bude připravovat masážní koupel s oblíbenou vůní.
klíče od domova
Jsou to krásné představy, které se pomalu ale jistě stávají skutečností. Dnešní inženýři a vývojáři pilně pracují na zabudování chytrého počítače do bílých spotřebičů a je otázkou pár let, kdy vstoupí na trh se softwarem, který bude schopen vše propojit a sbírat potřebné údaje, aby nám vyhověl v našich požadavcích.