Spoustu lidí si uvědomuje, že v dnešní době je až moc průmyslově zpracovaných potravin. Kvůli tomu mají lidé častější potíže se stravováním. Na skládkách je až moc velké množství odpadu a nikdo nekontroluje, jaké látky tento odpad obsahuje. Sice jsou zakázané věci, které se nesmí házet do popelnic, ale málo kdo toho využívá. Například antibiotika, které člověk nedobere by měl donést zpět do lékárny (v každé lékárně mají koš na tyto léky). Pokud je totiž vyhodí člověk do koše, tak se odvezou na skládku a na skládce se několik let rozkládají. Poté se tyto antibiotika vsáknou do půdy a už se dostávají do oběhu.
ječmen na poli
Nejlepším řešením, jak do sebe necpat zdraví škodlivé látky je takové, že budeme jíst více potravin, které nejsou průmyslově zpracované. Máme na mysli více ovoce a zeleniny, kterou si vypěstujeme samostatně na zahrádce. Dále také maso, které budeme odebírat přímo od farmáře, u kterého víme, jak se o své zvířata stará a také čím je krmí. Tyto potraviny si pak můžeme zpracovat my sami. Neprojdou přes několik procesů. Pouze vyrostou a jsou uvařeny nebo osmaženy. Případně se jedí také syrové.
Lidé také začali využívat doplňků stravy, které se dají koupit v lékárně nebo v obchodě. Tyto potraviny slibují detox těla. Lidé je hojně využívají právě pro očistu těla od jídla, které doposud jedli. Například mladý zelený ječmen. Slibuje detoxikaci těla. Má bohatý obsah živin.
doplňky stravy
Můžeme jej konzumovat v tabletkách nebo jako šťávu. Obsahuje: hořčík, draslík, vápník, měď, železo, fosfor a mnoho dalších vitamínů. Posiluje imunitu. Vitamíny skupiny B prospívají nervové soustavě. Chlorofyl obsažený v mladém zeleném ječmenu má protizánětlivé účinky, zlepšuje metabolismus, zlepšuje krvetvorbu. Pokud Vás tato rostlinka ohromila, tak jí můžete také vyzkoušet. Nejčastěji ji koupíte v lékárně nebo i v obchodě se zdravou výživou.