Už jste navštívili skvostný zámek Lednice a zámek Valtice? Krom toho, že leží na dosah od sebe, mají společné to, že se oba nacházejí v Lednicko-valtickém areálu na jižní Moravě, a to v okresu Břeclav, který dosahuje až k hranici s Rakouskem. To je upřesnění pro ty, kteří by se rozhodli vyrazit za poznáním moravských krás.

zámecký pokoj na zámku Valtice

Není nic snadnějšího, než si zabukovat předem ubytování lednice valtice a začít se těšit na ubytování v centru Lednicko-valtického areálu. Jedná se o krajinný komplex, který čítá téměř 300 km2, takže na týden máte o aktivní turistiku postaráno. Kdo holduje cykloturistice, i ten bude spokojený, protože bylo vytvořeno a je stále upravováno na devadesát kilometrů cyklo stezek. Jejich výsadou je to, že nejsou značeny obligátně jako jinde v Čechách, ale poznáte je podle toho, že jsou značeny erbem Lichtenštejnů. Je to na počest slavného rodu, protože právě Lichtenštejnové se zasloužili o vznik a udržování slavného Lednicko-valtického krajinného komplexu. Je natolik rozsáhlý a čítá spoustu památek, vzácných dřevin a stromů, potůčků a rybníků, že byl právem zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Tímto počinem se může v České republice pochlubit jen čtrnáct památek. Namátkou jmenujme zahrady a zámek v Kroměříži, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, Telč, historické centrum v Praze. Již z přemíry těchto pojmů je nasnadě, že Lednicko-valtický areál je důstojným pokračovatelem kulturního dědictví České republiky a stojí za to ho navštívit.
jižní Morava vinice

Ubytovat se můžete jen kousek od honosného zámku Lednice, takže to budete mít blízko k zámecké paní. Ubytování v hotelu Galant nabízí příjemné pokoje se vším, co od nich očekáváte, navíc i rodinný pokoj s obývacím pokojem a samostatnou ložnicí, který je jako stvořen pro rodinu anebo skupinu přátel. Vyniká prostorným uspořádáním a určitě budou spokojeni i ti nejnáročnější zámečtí hosté.