Mnohdy si ani sami neuvědomujeme, jak svou výchovou ovlivňujeme jejich životy, přesněji řečeno, životy našich dětí. Každý krok, o kterém v jejich životě rozhodujeme, může mít neuvěřitelný vliv na jejich budoucnost. Samozřejmě asi všichni chceme, aby z nich vyrostli dobří a slušně vychovaní lidé. Dnes je však pojem výchova chápán snad stále v jiném smyslu. Trendem je spíš děti nevychovávat, nýbrž je nechat na volné noze.
smutná holčička
Přístup k dítěti se neuvěřitelně změnil.Již po příchodu z porodnice. Dříve se musely mámy po porodu co nejrychleji zaběhnout, vrátit se do starých kolejí, opět se starat o domácnost a starat se o nově narozené miminko. Dnes se maminkám vštěpují tendence, aby prvních šest týdnů strávili de facto pouze s miminkem nejlépe zavřené v ložnici, kde si budou, jakože utvářet pevné mateřské pouto prostřednictvím kojení. Neměli by se tedy stresovat žádnou jinou činností. Jak si to ti odborníci vlastně představují? Manžela odkopnout na druhou kolej, domů si pořídit paní na úklid nebo zapřáhnout babičku, aby se starala o vše ostatní? Není to přece absolutní nesmysl?
kojení chlapečka
Další věc, pokud nekojíte, jste špatná matka, protože své dítě dostatečně nemilujete. Další nesmysl? Stoprocentně ano! Je samozřejmé, že je kojení pro dítě tou nejlepší stravou, kterou mu můžeme dopřát. Bohužel, ne každá žena má ten dar, aby mohla plně kojit. A co je lepší, mít hladové děťátko a nervózní maminku? Nebo mít spokojené miminko a dopřát mu umělou výživu? Ženy, které mají s kojením problémy, asi bohužel nemohly strávit šestinedělí zavřené s miminkem v ložnici, protože mají spoustu dalších povinností. Ne každý má ty možnosti.
Vaky místo kočárku! Proboha proč???Ano, vak je pro dítě příjemnou občasnou změnou například v domácnosti, když bohužel ne a ne usnout, a my prostě potřebujeme něco udělat. Proč ale tahat dítě ve vaku i po městě a po nákupech? Není snad lepší, když se dítě narovná pěkně v kočárku, ve kterém je zababušené do deky a krásně se prospí? Nebo se má krčit u mámy v šátku? Nehledě na to, že dítě neustále roste, díky čemuž se zvyšuje také jeho hmotnost. Proč si chtějí maminky odrovnat záda tím, že nosí i roční děti vážící více než 10 kg ve vaku?

děťátko a dětský kočárekA poslední věc, děti by se dnes snad ani neměly vychovávat, protože mají své potřeby a musí se naučit je projevit. Ano, takže když se nám dítě začne válet po zemi, vztekat se, kopat do věcí, řvát či křičet a vynucovat si něco, na co jsme prostě řekli ne, měli bychom ho vlastně nechat, protože se učí projevovat své emoce a tím, že jej okřikneme, můžeme mu způsobit psychické trauma do života! Tak kam ten svět vlastně spěje???