Každý z nás touží po vypracované postavě. Je ale náročné ji dosáhnout. Často musíme chodit do práce, tlačí na nás termíny odevzdání a neustále se honíme za nějakými úkoly. Poté jsme rádi, když přijdeme domů a máme chvíli klidu. To už na nějaký sport není ani nejmenší pomyšlení. Člověk následně už jen pozoruje, jak přibírá a tloustne.
ingredience na salát

Existuje několik způsobů, jak zhubnout. Některé jsou drastičtější jiné zase méně. Důležité je uvědomit si co jsme kvůli krásné postavě schopni všechno podstoupit. Nejsnazším způsobem, jak shodit je tedy pohyb. Ten se dělí na aerobní a anaerobní. Pokud aktuálně řešíme hubnutí, a ne budování svalové hmoty úplně si vystačíme s aerobním sportem. V rámci těchto sportů řešíme, zda se náš tep během provozování dané aktivity nachází v dobré frekvenci. Pokud se tedy intenzita tepů pohybuje v rozmezí 120–150. Dochází ke spalování tuků a ne cukrů, tudíž dochází k hubnutí.

Dalším snadným způsobem, jak shodit je držet dietu. Na trhu máme několik typů diet, které se nám hubnutí snaží co nejvíce usnadnit. Mezi oblíbené patří:

· Paleo dieta

· Keto dieta

· Bezlepková dieta

hubnutí ženy
Tyto tři diety mají něco velmi společného, a to je příroda. Každá z diet se tedy vrací ke kořenům přírody a snaží se je využít k léčbě obezity. Výhodou odepírání jídla je minimální fyzická námaha. Osoba, která se totiž rozhodla hubnout nemusí dietě dělat vůbec nic a pouze dodržovat její pravidla. V rámci Keto diety se zaměřujeme na bílkoviny. Ty jsou jedny ze základních stavebních částí lidského těla. Najdeme je hlavně v mase, luštěninách. Jsou nezbytné pro chod celého organismu a stavbě svalové hmoty.

Navíc nepřijímáme žádné cukry, tudíž nedochází k nekontrolovatelnému přibírání na váze. Keto dieta se tedy vrací k našim kořenům, kdy naši předkové jedli zejména maso. Pokud budeme dodržovat pravidla diety můžeme vést plnohodnotný a kvalitní život, a to hlavně zdravě.