Ještě asi před 20 lety byl pro většinu rodin typický mohutný nábytek obrovských rozměrů. Obývací stěny byly většinou od jedné zdi ke druhé a od země až po strop. Typické byly prosklené vitríny, kde si dámy vystavovaly veškeré své skleněné a porcelánové skvosty. Taktéž skříně, čím větší byly, tím lépe. Vlezla se tam spousta věcí, mnohdy jste i zapomněly, co se tam vlastně ukrývá.
obchod starožitností
Časy se ale mění. V současné době jsou moderní vzdušné a velké místnosti, které by neměly být příliš přeplněné nábytkem. Dá se říct, že čím méně, tím lépe. A když už ne méně, tak se aspoň preferují menší rozměry nábytku. Obývací stěnu přes celou zeď dnes najdeme spíše pouze u starších lidí. Jinak jsou upřednostňovány komody, závěsné skříňky a police. Televizní stolky již taky nejsou potřeba, protože se televize čím dál častěji zavěšují přímo na zeď. Místnosti tak působí mnohem prostorněji, vzdušněji, a pokud zvolíme k nábytku vhodné dekorace, tak i útulněji. Dříve tedy hlavní podstatou byla obývací stěna, dnes je to spíše pohodlná pohovka, která ale také schovává úložné prostory.

Velké skříně jsoujiž také tabu. Velká skříň sice zahrnuje spoustu místa k uložení věcí, ale zažil to snad každý z nás, při stěhování nám může způsobit nemalé potíže, nebo třeba i při malování. Skříně jsou totiž velice těžké, mnohdy se nedají rozložit, dveřmi je problém projít, snést ji po schodech dolů v paneláku je téměř nemožné. Dobře, ale úložné prostory potřebujeme. Jak to tedy vyřešit? Vhodným řešením by mohla být vestavěná skříň. Zabírá místo, samozřejmě, ale ne přímo v místnosti. Je to schovaná skříň ve zdi, takže místnost zůstává stále prostorná a vzdušná.

Dalším velice výhodným řešením moderní doby jsou šatny. Jedná se přímo o místnost, kde můžeme mít policovou část, věšákovou část, můžeme zde ukrýt třeba i krabice s mnoha věcmi. Šatna je velice výhodná, můžeme do ní mít přístup přímo z ložnice. Je to vlastně velká skříň, ve které se můžeme i pohybovat a je mnohem přehlednější. V současné době se šatny v novostavbách často přímo staví.
obývací pokoj
Takže shrnutí na závěr? Úložné prostory jsou velice důležité a potřebujeme je. Moderní doba s sebou přináší změny. Pokud Vám úložné prostory nestačí, zkuste probrat věci, které máte a uvidíte, kolik zbytečných krámů vlastně vůbec nepotřebujete.