Významné kanadské město. Patří mezi moderní velkoměsto, které se může pochlubit řadou výškových budov a velmi interesantních míst, které rozhodně stojí navštívit a vidět osobně zblízka. Město pyšnící se mnoha zajímavými muzei. Za zmínku rozhodně stojí jmenovat například Bata Shoe Museum.
večerní Toronto

Toronto v číslech

Město, které má více jak tři miliony obyvatel. Náleží mezi jedno z nejlidnatějších kanadských měst. Je hlavním městem provincie Ontario, které leží na její jižní části na severozápadním břehu jezera Ontario. Úředním jazykem je tu angličtina. Bez problémů se domluvíte i francouzsky. Platidlem je tu kanadský dolar.
svítící nápis
Toronto coby město kultury

Toronto je přehlídkou i mnoha rozličných kultur. Město se člení na několik částí, ve kterých je odlišná etnika. Tímto tak můžete poznat ve městě thajskou, indickou, korejskou či řeckou čtvrť. Výjimkou není ani ruská. Zde se zkrátka mísí kultury.

Toronto nabízí mnoho příležitostí k dobrodružství a užití si zábavy. Rovněž spousta atrakcí je nejen pro turisty. Nejvýznačnější dominantou je CN Tower. Lze vystoupat na její vrchol a užít si vyhlídku i prosklenou podlahu. Občerstvit a najíst se můžete v luxusní restauraci, která je zde k dispozici pro všechny návštěvníky.

Svou pozornost k návštěvě vyzívá i Science Ontario Centre, kde v centru objevíte ojedinělé technologické exponáty, které lze prohlédnout i si osobně vyzkoušet. Za vidění rozhodně stojí i galerie umění Art Gallery of Ontario. Náleží mezi jednu z největších v celé severní Americe. A pokud vyjedete trochu za město, již se můžete dosytosti kochat okázalou a skvostnou kanadskou přírodou.
světla a tma
Koupel na břehu jezera i užití si Niagarských vodopádů

V létě je ideální navštívit jezero Ontario, kde jsou pláže a vy si můžete užít jak koupání, tak i jen pouhý odpočinek a relax. Ovšem co stojí za vidění a nelze opomenout jsou nedaleké Niagarské vodopády, které tak nabízí jedinečný pohled a nepopsatelný zážitek. Zkrátka pochopí jen ten, kdo vidí na vlastní oči tuto nádheru. Okolní scenérie je doslova dechberoucí. Reálné je i využití plavby přímo pod vodopády.

Jak se dostat do krásné metropole zvané Toronto?

Cesta z České republiky je zcela bez problémů. Pohodlně se dostanete letecky. Přistanete na letišti zvaném Toronto Pearson International. Odtud to je do centra méně jak hodinu. Použít můžete taxi či autobus v rámci městské hromadné dopravy, který jezdí do centra ve zhruba dvaceti minutových intervalech.