Květiny jsou symbolem léta, slunce a tepla. Všechny tyto atributy jsou zdrojem dobré nálady. V letních měsících máme totiž mnohem lepší náladu a mnohem více energie než v zimě. Zkuste využít právě květiny pro výzdobu Vašeho bytu. Ano, je sice pravda, že dnes seženete téměř všechny druhy květin i mimo sezónu, například i v zimě. Ale také si za tyto květiny pořádně připlatíte.
levandulové trsy
Navíc nikde není řečeno, že musíte květiny kupovat. Můžete si je totiž vypěstovat i na zahradě a poté je využívat k dekoraci nebo stačí zajít i na louku, kde roste spousta nádherných lučních květin. Z lučních květin můžete vytvořit krásnou kytici, kterou budete mít zadarmo, ale parádu vám budou dělat několik dnů. Navíc spojíte příjemné s užitečným. Uděláte si totiž krásnou procházku do přírody, při které se můžete skvěle odreagovat. Květiny však nejsou pouze ozdobou, květiny vyjadřují i různé pocity.
oranžové růže
Téměř každá květina má totiž určitou symboliku –
· Narcisy – jsou spojeny se sebeláskou a přílišnou zahleděností do sebe.
· Gerbery – vyjadřují velkou upřímnost.
· Fialky – jsou symbolem lásky. Podle barvy se potom symbolika dále rozlišuje. Modré fialky vyjadřují prosbu o vyslyšení lásky, žluté slibují věrnost a bílé vyjadřují zármutek.
· Růže – symbolika těchto květin spadá již do období antiky. Růže symbolizují především pomíjivost života. Je to z toho důvodu, že rychle uvadají. V dnešní době si ale růže spojujeme hlavně s láskou. Poupátko růže vyjadřuje zrození lásky, která postupně rozkvétá. Rozvinutý květ již znamená zralou lásku a trny znamenají utrpení, které sebou láska přináší.
· Tulipán – červené tulipány jsou taktéž symbolem lásky.
Další květiny mají také určitou symboliku, ta se odlišuje v různých zemích a vyvíjí se již od dávných dob.
pivoňky růžový
Pohled na čerstvé květiny ve váze nám určitě vykouzlí úsměv na tváři a zahřeje nás u srdíčka. A nemusí to být přece jen tehdy, když máme narozeniny nebo svátek. Můžeme se z nich radovat přece jen tak, pro radost. Rovněž se nemusí jednat o honosné druhy květin, jako jsou třeba právě růže. Taková kytice kopretin, pomněnek nebo šeříků může být také nádherná a hlavně voňavá. Navíc i luční trávy nebo svazek různých druhů obilí vypadá ve váze také úchvatně. Takže hurá na louku.