Určitě se to už někdy stalo i vám. Náhle bylo potřeba vysázet větší množství peněz, ovšem ať jste hledali sebevíc, ani na všech svých účtech a vkladních knížkách jste tolik neměli. Prostě jste museli zaplatit neočekávaný výdaj, jenže byť byl tento více než důležitý, neměli jste z čeho.

bankovkové ruličky

Postihuje to leckoho a je to často hodně nezáviděníhodná situace. Zejména když člověk ví, že po nesplacení budou následovat s tímto související problémy další, že to jen tak neskončí.

Kéž by jenom v takové chvíli existovalo nějaké řešení! Kéž by jenom v tu chvíli jeden narazil dejme tomu na nějaký ten na zahradě ukrytý poklad nebo mu spadlo jiné štěstí do klína!

Jistě, i to se někdy stává. Ale ani zdaleka to nebývá pravidlem a člověk tak zpravidla marně doufá v nějaký zázrak. A poté, co se nedočká, počne v zoufalství hledat nějaké alternativní řešení. A hledá, dokud ho nenapadne, že by vlastně mohl zajít do banky a půjčit si nějaké peníze tam. Protože půjček od bank jsou přece plné televizní a nejen televizní reklamy, odevšad se ozývá, kolik si může kdo půjčit na to či ono, případně na cokoliv.

Takový člověk v onom okamžiku vážně skálopevně věří, že už bude mít co nevidět po problémech.
hromádky dolarů

Ovšem lidová moudrost praví ‚nechval dne před večerem‘ a je to – jak se vzápětí ukáže – názor více než trefný. Protože banka začne posuzovat, hodnotit, zvažovat, přemýšlet. A závěr je jednoznačný. Nemůže vyhovět, protože…

Takových protože může být celá řada:

-příliš nízký příjem žadatele

-zápis v registru dlužníků

-existence jiných dosud nesplacených dluhů

-příliš vysoký věk

Jednoduše smůla. Od banky takový člověk peníze nezíská, ani kdyby se rozkrájel. Jenže co má dělat teď? Jít se snad pověsit? Nebo utopit? Nebo se jít jenom bodnout, případně klouzat?

Jistě, i tak může učinit, ale bylo by to zbytečné. Aspoň dokud existuje .

Tedy onen specifický finanční produkt, dlouhodobý úvěr spočívající v tom, že ho lze získat daleko snáze, než jak tomu obvykle bývá. Protože je poskytován tomu, kdo je schopen zaručit se za něj zástavou své nemovitosti. Lze tu získat i docela vysoké částky, od padesáti do sedmdesáti procent hodnoty zastavované nemovitosti, jež lze použít prakticky na cokoliv, je tu možnost dlouhodobého splácení po malých částkách, problémem nebývá ani nižší solventnost žadatele.

A požádat si tu lze i on-line a peníze získat již do čtyřiadvaceti hodin po schválení.

Takže může být záhy po problému. Samozřejmě pokud takový žadatel ‚nepřestřelí‘ a následně i svědomitě splácí.