1. Buďte se svou rodinou
Pro děti je rodina na prvním místě. Poskytuje jim úkryt, bezpečí, hry, radost a samozřejmě lásku. Společně strávené chvíle v jejich raném dětství jsou to, co si budou do života pamatovat. Rodinné vztahy jsou to, co dítě formuje a co z něj vychovává soběstačného jedince.

2. Žijte zdravě
Fyzický stav kopíruje mentální a duševní zdraví, v tom mají děti pravdu. Děti sice většinou marodí jenom tak, že se do týdne zase uzdraví, ovšem uvědomují si, co to je, zůstávat zdravý a silný a vědí, že rodiče stárnou a už nemají tolik sil. Proto byste o sebe měli správně pečovat. Správně jíst, dopřávat si zdravý pohyb. Hlavně nezakrnět. Fyzicky, ani mentálně.

3. Kdo si hraje, nezlobí
Magickým světem hry procházíme dennodenně, jen si mnohdy neuvědomujeme, co je hra a co je odpočinek a relaxace. Kdykoli napínáme mozek, hrajeme si, nikoli relaxujeme. Hra však jako taková dospělý svět bohužel často opouští, a dospělí zapomínají na to, jaké to je, fantazírovat. Zvláštní energie, která pojí děti při hře, ze světa dospělých mizí. Avšak nejde jenom o hračky.

Jde i o to, jak mladou a hravou a tvárnou duši si udržíme, jenom společnost nás nutí, abychom ji potlačili ve prospěch společenského postavení.


4. Přitulte se
Dospělý život se tolik točí okolo partnerství a sexu, že zapomínáme na to, jak je lidský dotek důležitý. Obyčejné objetí od kamaráda nebo se přitulit s dětmi a partnerem u pohádky. I to je součástí rodinného kruhu.

5. To se musí podporovat
Podpora a sounáležitost mezi blízkými je často podceňovaná. Chválíte své děti za obrázky a výtvory a sportovní výkony, ale pochválíte sebe navzájem s partnerem? Nebo vaše rodiče? Nebo vaše přátele? Proč ne? Slova podpory jsou velice důležitá, protože mají okamžitý a dlouhodobý vliv na naše psychické rozpoložení.

Pokud vám kamarádka řekne, že dnes máte skvěle vyfoukané vlasy, budete mít okamžitě lepší pocit. Řekne-li vám partner, že jste v něčem dobrá, určitě budete mít hned lepší náladu. Chvalte své blízké – oplatí vám to.