Představte si, že jste právě přijeli z dovolené, odpočatí a svěží, a s radostí usedáte do měkkého křesla v uklizeném, čistém a voňavém příbytku, a jediné, co vám ještě zbývá, je vyprat prádlo, které jste na dovolené zašpinili. Roztřídíte jej na dvě várky a tu první vložíte do pračky. Uvedete ji do provozu a půjdete se pochlubit vašim sousedům, co bydlí pod vámi, kteří jsou vaši nejlepší přátelé v panelovém domě, a s nimiž také rádi sdílíte společné chvíle. Vezmete s sebou promítačku a všechny fotky, které jste na dovolené nasnímali a vytřídili. Objektiv projektoru zacílíte na stěnu, kde bude pověšené promítací plátno, a pak už se v potemnělé místnosti budete kochat dobrodružstvím, které jste prožili, a budete si pochutnávat na obložených chlebíčcích.

protékající voda

Uprostřed vašeho rozjímání vás vyruší kapající voda ze stropu. Sousedům to bude divné, protože stropem přece nevede žádná voda, až vy si vzpomenete, že jste zapínali pračku. Vyběhnete nahoru a namísto útulného bytu vás přivítá dětské brouzdaliště.

Co bude následovat, zde raději nebudeme popisovat, jen bychom vám rádi nastínili, že kdybyste měli detektor úniku vody, žádné brouzdaliště by se nekonalo a vy byste ihned zasáhli. Pořiďte si proto detektor úniku vody kanalizace-instalateri.cz včas, vyjde vás na pár stovek a některé modely umožňují varovat i na mobilní telefon.

vodovodní kohoutek

Detektor úniku vody je nesmírně primitivní snímač – pomocí dvou kontaktů, které se položí na podlahu, se sepne obvod a ten pak vydá varovný signál už při velmi malé vrstvě vody. Je to skvělý pomocník v situacích, kdy např. praskne hadice od pračky, nebo praskne těsnění a voda protéká ventilem u pračky, případně se ucpe v pračce filtr a voda protéká skrze toto místo. Podobná závada se může stát i v kuchyni, kde je připojená vodovodní baterie také na pružné hadice, které mohou prasknout. Detektory si můžete pořídit i dva nebo tři a rozmístit je na kritická místa v bytě a pak už vaše návštěva u sousedů bude probíhat ve zcela odlišné režii.