Jednou z velmi příjemných aktivit je cestování. Jsou lidé, kteří rádi cestují po celém světě a jsou lidé, kteří si vystačí třeba i s Českou republikou. Důvody mohou být různé.

 1. Naše země je velmi krásná a bohatá a není důvod neobdivovat její krásy.
 2. Na cestování do zahraničí chybí peníze.
 3. Na cestování do zahraničí chybí odvaha (například z důvodu jazykové nezpůsobilosti).
 4. Cestování v České republice je hojně doplňováno také cestováním do zahraničí.Lákavá i pro zahraniční turisty

V čem je Česká republika atraktivní nejen pro naše, ale také pro zahraniční turisty?

 1. Příroda zde je krásná a unikátní – Šumava, Krkonoše, Jeseníky, Český ráj a celá řada dalších lokalit láká k návštěvě a poznávání.
 2. Historické památky a pamětihodnosti– v naší republice najdeme neuvěřitelné množství hradů, zámků, katedrál a dalších významných památek.
 3. Technické památky– hodně silným lákadlem jsou například také technické památky, například staré doly a hutě na Ostravsku, přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, Muzeum ručního papíru a celá řada dalších.
 4. Lázně– v České republice je celá řada lázní a ceny za pobyty i s procedurami jsou poměrně solidní. Lázeňská turistika se velmi rozmáhá.
 5. Pietní místa– jsou místa, která navštěvujeme v tichosti, s hlubokou pietou. Jedná se například o Lidice nebo Terezín.
 6. Poutní místa– tato místa jsou velmi spojená se starými tradicemi a lidovou kulturou, která je velmi malebná.
 7. Gastronomie– v České republice najdeme celou řadu restaurací, kde dokážou kuchaři čarovat a to vše je za velmi nízké ceny, kdo by tomu dokázal odolat.


Je tedy zřejmé, že tato země má skutečně co nabízet. Je určitě fajn cestovat po světě a poznávat všechny krásy světa, ale je rozhodně zapotřebí zamyslet se nad tím, jestli znám dobře místo, ve kterém jsem vyrostl a ve kterém žiji.