Dříve se ke všemu využíval hlavně papír a tužka. Tento fakt se ale díky neustálému rozvoji informačních technologií mění. Je velikým trendem řešit vše online. Neustále se rozšiřuje počet uživatelů kvůli téměř neomezenému připojení k internetu. Tarify nám nabízejí neomezená data za vcelku přijatelné peníze, což umožňuje připojení opravdu téměř kdekoliv. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, jaké hrozby mu používáním internetu hrozí.
počítačová kriminalita

Dávejte si především pozor, na co klikáte a co odsouhlasíte. Žádný účet, který máte na internetu založený, nemůžete považovat za 100% bezpečný. Proto je potřeba hlavně pořádně číst, u toho zapnout mozek a přemýšlet. Mnohdy se stává, že lidé bezmyšlenkovitě kliknou na tlačítko pokračovat, a vlastně ani neví, co bude následovat. Hups, a náhle můžete mít zavirovaný počítač, ani nevíte jak.
Pozor na online hry.Jestliže na jednom počítači hrajete online hry a pak tento počítač využíváte také k práci nebo k provádění plateb přes internetové bankovnictví, pozor na to. Hackeři vám mohou odcizit data i díky tomu. Velice populární je získávání přístupových hesel právě přes takové hry. Nemusí to být ovšem jenom na počítači. Lidé si s sebou nosí tablety a telefony téměř všude, protože tyto přístroje využívají právě ke krácení času pomocí takových her.
Do budoucna se předpokládá stále více útoků právě na telefony a tablety.Jejich využívání neustále roste, rovněž jejich spotřeba. Proto je potřeba dávat si pozor. Právě proto, že útočníci si uvědomují tento fakt, budou připravovat neustále nové a nové možnosti, jak tyto přístroje napadnout.
kostra u pc
Sociální sítě jsou rovněž velikým lákadlem pro útočníky.Mnoho útoků bylo přes tyto sítě již provedeno. Většinou to chodí tak, že je vytvořený nový profil s totožnými identifikačními údaji, jako již třeba na Facebooku existuje. Tento fiktivní profil kontaktuje přátelé originálního profilu s tím, že se mu např. smazali všechny kontakty v telefonu, tudíž požádá o zaslání mobilního čísla. Pokud toto číslo pošlete, můžete přijít o peníze přes váš paušál. Pro hackery je rovněž velice snadné získání přístupových hesel k vašemu účtu na sociální sítě. Dávejte si pozor, jaké hesla používáte. Nepoužívejte stejná hesla všude. A hlavně je čas od času obměňujte.