Můžete namítnout, že je rozumnější mít zdroj příjmů z běžného zaměstnání nebo podnikání a svým zájmům se věnovat ve volném čase. V tom případě však budete muset svůj čas, pozornost a energii dělit.

Možná pochybujete, že by vám někdo byl ochoten platit za činnosti, které vás baví. Důkazy, že je to reálné, najdete po celém světě. Pokud vás něco baví, buďte si jisti, že v nějaké části světa existuje někdo, kdo se touto činností živí.

hodiny

Vytvořte si práci, která vás bude bavit
Takovou práci vám nikdo nenabídne, musíte si ji sami vytvořit. Všeobecný recept, jak tímto způsobem vydělávat, neexistuje. Vyzbrojte se vytrvalostí a trpělivostí a začněte od malých věcí.
Je třeba najít lidi, kteří vám budou ochotni zaplatit za něco, za co byste také rádi platili, kdybyste měli peníze. Když vám budou platit za to, co vás baví, můžete se tomu věnovat víc a postupně se odpoutat od nezajímavé práce. Peníze, které vyděláte, vám umožní v zajímavé činnosti pokračovat.

Jak poznáte, že jste na správné cestě?
Jestliže děláte něco, co byste dělali i bez nároku na odměnu, protože vás to baví. Pokud touto činností dokážete vyřešit problém, který jiné trápí, můžete z ní udělat zdroj příjmů.
Přechodové období mezi nudnou a zajímavou prací
Začít vydělávat na něčem úplně novém vyžaduje delší časový úsek, během něhož budete potřebovat jiný zdroj příjmů.
· Pokud máte zaměstnání, z kterého toužíte odejít
Věnujte se projektu ve volném čase, případně začněte pracovat na snížený úvazek.

úspěch

Zjistěte, jestli byste nemohli stávající zaměstnání nějak upravit, aby vás víc bavilo, a zároveň pracovat na svém novém projektu. Nabídněte své schopnosti, navrhněte nějakou aktivitu, zajímejte se o nové možnosti. Vaši nadřízení mohou potřebovat a využít zrovna to, čemu se chcete v přechodovém období věnovat.
Snažte se ještě ve stávající práci získat prostředky na první měsíce, kdy budete mít ještě nízké příjmy. Pokud byste zůstali odkázáni pouze na nový zdroj příjmů, hrozil by vám pád do „podnikatelského zoufalství“.

· Pokud podnikáte v oboru, který vás nebaví
V tom případě potřebujete vylepšit stav účtu, než přejdete na zajímavější projekt. Podívejte se po něčem, v čem jste kvalifikovaní a máte v tom zkušenosti.
Možná vás zaskočí, že najednou nezavadíte o jedinou zakázku. Může to být tím, že vás současná práce přestala bavit a chcete z ní uniknout. Psychologicky jste se posunuli jinam. Vyprchalo z vás nadšení, jenže nadšení nelze předstírat. Zákazníci to vycítí a začnou se obracet na ty, kteří o práci stojí.
Snažte se najít na současné práci něco zajímavého. Může to být určitý projekt, role, funkce. Udělejte si z toho přechodný zdroj příjmů. Vrátí se vám nadšení, pomocí něhož získáte zakázky.

· Pokud disponujete finanční rezervou na rok nebo aspoň několik měsíců
V tom případě všeho nechte a vrhněte se na budování nového projektu. Nepodlehněte praktickému uvažování a nezačněte dělat při výběru projektů kompromisy. Nepřijímejte všechno, co se naskytne, pokud vás to nebaví, jen za účelem výdělku.

úspěch

Mnoho nápadů, ale žádný příjem
Možná máte více nápadů, ale dosud jste žadný nedotáhli do konce v podobě příjmu. Začněte jinak. Vezměte si jeden projekt a zrealizujte ho celý až do fáze, kdy ho zpeněžíte.
První příjem nemusí být vysoký. Možná na něj budete muset vynaložit mnoho času a úsilí, možná vám spadne do klína. V této fázi jde hlavně o potvrzení, že dokážete proměnit činnost, která vás baví, na skutečné peníze.