Historie a minulost, dnešní doba a současnost
V dnešní době nám to připadá jako naprostá samozřejmost, vlastnit automobil. Jenomže v minulosti to byla bezesporu výjimka. Kočáry tažené koňmi, povozy s voly či krávami, to všechno bylo v historii běžnou součástí denního života, stejně tak, jako je tomu dnes v případě řízení automobilu.

provoz

Ráno nasedneme do vozu, otočíme klíčkem a máme to bez starostí. Jenomže v minulosti se museli o své kočáry a koně starat, stejně tak jako o své vozy a zvířata, která potřebovala patřičnou péči. I v dnešní době se můžete o svůj vůz pečlivě starat. Začíná to pořádnou údržbou a končí u různých druhů detailů a maličkostí. Co je však zásadní a důležité nejenom pro řízení, ale i pro bezpečnost na silnici, jsou světla. V našem případě se budeme bavit o světlech do předních světlometů čili o auto žárovkách pro přední světlo.

Bezpečnost na silnici

Žárovky h4 patří právě dopředu vozu. V dnešní době musíme svítit světly ve dne i v noci. Ze zákona je povinnost svícení udělena v naší České republice po 24 hodin denně. Ve dne bychom se bez světel obešli a stejně je zákonem ustanovené pravidlo, že musíme svítit. V noci bychom se samozřejmě bez světel neobešli, protože bychom neviděli na silnici před námi a neměli bychom přehled o tom, kam vlastně jedeme, jestli nevybočujeme z cesty.

Bezpečnost na silnici je podmíněna kvalitními světly. Vybírejte proto kvalitní značky s dlouhou dobou záruky. Jenom takovéto typy budou mít opravdu dlouhou životnost a budete se moci na ně spolehnout. Nikdo nechce vyměňovat světlo po pár dnech, týdnech nebo měsících. Nejlepší volbou jsou proto kvalitní a ověřené značky jako je:

jízda

  1. Osram Cool Blue Intense
  2. Osram Silverstar
  3. Osram UltraLife

Každý typ je něčím specifický a proto si můžete vybrat z široké škály produktů. Existují světla, která vynikají svou modrostí. Modré zbarvení je moderní a velice časté u inovativních vozů. Mezi další se řádí základní bílé či žluté světlo, na které jsme zvyklí a které je příjemné na pohled a vyniká dlouhou životností a vysokou kvalitou.