Sebevědomí člověka se může odehrávat v několika rovinách. Přitom v určitém ohledu můžeme být sebevědomí až, v jiných se můžeme cítit velmi zranitelní. Jenomže i ta zdravá část našeho sebevědomí tak nějak pokulhává.
Pojďme se podívat na roviny našeho sebevědomí.
Odkud jsme? To, jak jsme byli vychováváni a nakolik jsme byli milováni samozřejmě má zásadní vliv na naše sebevědomí.

  • Kde jsme? Kde jsme v tuto chvíli, jak se nám daří, kde žijeme, jaká je naše stávající životní úroveň, to vše má velký vliv na naše sebevědomí.
  • Jací jsme?Co umíme? Jaké je naše profesní úroveň? Jak se nám daří v zaměstnání? Vědomí si vlastních schopností je pro naše sebevědomí nepochybně stěžejní.
  • Jak vypadáme?Mnozí lidé si to zřejmě nebudou chtít přiznat, ale jak vypadáme, má také velmi zásadní vliv na naše sebevědomí. A je to oblast, ve které jsme nejzranitelnější. Například se dokážeme smířit s tím, že nás v dětství maminka nemilovala dostatečně, nebo že bydlíme v bytě a ne rodinném domě, ale fyzické nedokonalosti a to i ty zdánlivě malé nás pochopitelně velice trápí.

vodní meloun

Když nás trápí nadváha

Pojďme se podívat na to, co nás trápí nejčastěji. Velmi často je to nadváha. Jsou zde odborníci, kteří hlásají, postaráme se o Vaše dokonalé křivky, ale každý, kdo bojoval s nadváhou ví moc dobře, že to není vůbec tak snadné.
salát se sýrem
Je třeba, abyste si uvědomili, že jen změna stravy a více pohybu nestačí. Obojí je velmi důležité a nesmíte podceňovat ani pohyb ani životosprávu. Ale pokud máte problémy skutečně hlubšího rázu, je vhodné obojí doplnit také vhodnými doplňky stravy. Obrátit se na odborníky je v tomto ohledu rozhodně velmi žádoucí. Ale nevěřte zcela sloganům typu, postaráme se o Vaše dokonalé křivky. Pozor. Jen doplňky stravy také nestačí. Bez cvičení a bez změny jídelníčku to opravdu nepůjde. Takových lidí už bylo, kteří tomu věřili, a dokonce celá řada reklamních sloganů toto hlásala, ale nevěřte tomu v žádném případě.