První věc, která nám pomáhá nejen ve vztahu ke klimatu, ale obecně i v životě, je být na sebe tvrdý. Psychická stránka hraje vždy významnou roli. Na poledním třicetistupňovém slunci maraton běhat nemusíte, ale i když se vám nechce, i když se cítíte ospale, nepodléhejte své slabosti úplně a snažte se být aktivní. Časem si vy i váš organismus zvyknete a bude vám lépe. Samozřejmě berte v potaz svá zdravotní omezení.
klimatizace v domě.jpg

Lze říci, že fyzických nástrojů, jak se s vedry vypořádat, existuje také přehršel.

Pokud bydlíte v paneláku, na jižní straně, u střechy, teploty ve vaší domácnosti dost možná dosahují tropických hodnot. Pořiďte si klimatizaci! V dnešní době může být energeticky a finančně nenáročná, snadno dostupná a zdravotně nezávadná, nemusí na vás nutně táhnout. Je s podivem, že i na Sibiři mají lidé klimatizaci daleko věžněji, nežli v Česu a situace by se měla začít měnit.

Před vedry lze také utéci. Sázkou na jistotu nemusí být vždy severské země, kde letní teploty mohou přesáhnou ty naše. Za polárním kruhem již na, ale na jejich jižní části nespoléhejte. Ani chladné Rusko Vás nezachrání. Mírné oceánské klima ale ano. Na severu Francie i v Alpách vám občas možná i bude zima. Opravdoví milovníci chladných teplot je mohou vydat do jihoamerických hor, kde jsou roční období opačná.
klimatizace na střeše.jpg

Fyzickou přípravu na tropické teploty můžete podstoupit i v zimě. Choďte do sauny. Budou se vám lépe prokrvovat končetiny, budete zdravější. Zvýšíte svou toleranci na skokovou změnu teplot i na teploty extrémně vysoké a extrémně nízké. Navíc z vás opadne stres. Finové často uzavírají i pracovní smlouvy právě v sauně.

Pijte dostatek tekutin. Dnešní trend vede možná i k přehnanému pitnému režimu, který také nadměrně zatěžuje organismus, ovšem vypít půl litru vodu při teplotách and třicet stupňů také není v pořádku. Všeho s mírou, ale vodu náš organismus potřebuje!