Jak říká wikipedie: „ Internet je celosvětový systém propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).“ To je obecná definice, pod kterou si ale nikdo nepředstaví nic špatného. Napadlo vás někdy, že úchylové taky chtějí bezproblémově komunikovat se svým cílem? Co možná nevíte je, že se internet skládá z mnoha vrstev a to sice:


1-3 Povrchový web

Jde o základní vrstvy dostupnou široké veřejnosti, tyhle všichni známe- netřeba vysvětlovat.

4 Deep web

Od této vrstvy dál je struktura internetu nazývána jako „deep web“ nebo také „dark web“.
Tady se pohybují hackeři, najdeme zde taky skandály celebrit, informace o virech a násilnosti.

5

To co najdete zde jsou věci jako analýza dat, hackerské organizace a terorismus.

6

Tady už jde do tuhého. Tahle vrstva obsahuje zakázané knihy, videa a filmy, obchod s tvrdými drogami, nájemné vraždy, nelegální pornografii a taky většinu černého trhu.

7

Tady jde o ještě horší věci než v předchozí vrstvě (a to jsem si říkal, že už to víc nejde!), ale zároveň jsou tady i docela zajímavé věci jako například robotická superinteligence, poloha Atlantidy nebo tajné nacistické objevy, které nejsou pro oči široké veřejnosti.

Dál se jedná o méně známé věci, ale co je zajímavé: 80% internetu existuje pod 7. vrstvou. Co tam asi je můžete zkusit objevit sami, ale stanete se při tom zločinci, takže asi většině lidí nezbývá než nad tím jen uvažovat. Jestli se chcete o deep webu dozvědět více, můžete si o tom přečíst. Je toho o něm k vědění více, ale nevím, jestli chcete věnovat svůj čas věcem, které ve vás budou budit neklid, a se kterými nebudete moct nic udělat.
Vytvořeno podle obecných znalostí o „deep webu“.