S elektrokolem ušetříte

K hlavním výhodám používání elektrokola patří jednoznačně fakt, že do něj nemusíte kupovat pohonné hmoty a účastnit se s ním na pravidelných kontrolách. Také vám odpadá povinnost platit na něj pojistku nebo si dokonce udělat řidičský průkaz, což je výborná zpráva pro všechny, kteří chtějí ušetřit. Pořídit si kvalitní elektrokolo vás nevyjde tak draho jako pořídit si auto.

horské kolo

A zejména pokud hledáte dopravní prostředek, se kterým potřebujete jezdit jen do práce či na nákup nebo hledáte hračku na trávení volného času, elektrokolo se nabízí jak to nejlepší řešení. Jeho motor využíváte pouze ve chvílích, kdy je třeba více zabrat, rychlostně nebo výkonnostně, takže se nemusíte obávat, že do práce přijdete celí zpocení a půl dne to budete rozdýchávat. Elektrokola potěší i pohybově méně zdatní starší nebo nemocní lidé, kterým motor podá pomocnou ruku například při nošení těžkých nákupů. Kolo ocení i milovníci hor, kteří si do terénu s obyčejným kolem, kvůli stoupání netroufnou.

kolo horské

Platíte za kvalitu

Elektrokola se vyrábějí pro různé účely a terény, což se samozřejmě odráží i na ceně. Nenechte se splést, elektrokola nevyužívají pouze cyklisté začátečníci, ale i pokročilí sportovci, kteří díky síle motoru procvičují svou vytrvalost. Mezi jednotlivé kategorie patří městské e-kola, tříkolky s motorkem, silniční a celoodpružená horská elektrokola, která hravě zvládají jízdu ve vysoce náročném terénu. Kvalitní kolo disponuje silným motorem a dokáže vyvinout rychlost až 45 km/h a výkonnou baterií, s dojezdem až 120 km. Sami si vyberete to, co potřebujete. Některá kola obsahují i LCD display, s indikátorem stavu baterie a USB portem, pomocí kterého si můžete dobít i váš telefon. Údržbu takového oře zvládnete i sami, ale pokud se bojíte, rádi vám pomohou v každém servisu a v případě, že budete potřebovat vyměnit nějaký komponent v důsledku opotřebení, hravě ho seženete.