Tak k tomu konečně došlo! Několikaleté spoření, šetření a odříkání Vás konečně posunulok postavení rodinného domku. Dokonce i Vaše pracovní zařazení Vám umožňuje vzít si hypotéku a nemalou finanční injekcí od rodičů také nepohrdnete!
Ano, všechno je to o penězích!

Do stavby rodinného domku se nemůžete pouštět bez peněz a bez představy, kolik to vlastně bude všechno ve finále stát http://www.stavebnikalkulace.cz/sluzby/polozkovy-rozpocet-stavby/.

stavba hrubá
 
Finanční obnos budete muset rozdělit na několik částí.

·         stavební pozemek,
·         projekt,
·         stavební práce a materiál.

A hlavně myslete také na to, kolik Vás potom bude stát provoz celého domu. Velkým provozním nákladům předejdete už v projektu. Tím je myšlená, např. tepelná izolace.

Bez kvalitního finančního bilancování se můžete dostat do, tzv. červených čísel, které nebudete moci zaplatit!

Stavební pozemek musíte vybrat tak, abyste pak měli na vlastní stavbu domu. Inženýrské sítě jsou v takovém případě nezbytností!

Projekt domu obvykle zahrnuje všechny Vaše požadavky a vlastní zkušenost projektanta! Projektant musí dokonale propočítat veškeré náklady na stavbu domu, protože určuje nejen rozmístění interiéru nebo exteriéru, ale také určuje stavební materiál, který se musí použít.

Projektant je ten, podle kterého se bude jednou stavět! Nechte si proto všechno do posledního detailu vysvětlit.

kancelář

Stavební materiál přesně určuje výkaz výměr, který do sebemenšího detailu rozepisuje počty jednotlivých dílů, objemy, typy, např. oken. Tím získáte přehled, kolik Vás vlastně nakonec bude dům stát.

Pak je tu samozřejmě ještě položkový rozpočet stavby, kterým získáte přehled o případném profinancování domu, když se z nějakého důvodu dostanete do sporu s dodavatelem stavebních prací.

Přejeme Vám, jako nováčkům ve světě staveb rodinných domů, aby se Vám vše podařilo. Sami vidíte, že bez soustavného počítání a kontrol se rozhodně neobejdete.